Gratis tool · surveying

    Draft survey-calculator: lading uit diepgangen

    Bereken de hoeveelheid lading uit de diepgangen voor en na laden of lossen, volgens de UNECE-methode. Met alle tussenwaarden zichtbaar.

    Schip
    Eerste meting (voor)

    Diepgangen (m)

    Uit de hydrostatische tabellen

    Quarter mean: 5,604 m. Lees de tabellen hierop af.

    Tussen 0,95 en 1,10.

    Aftrekposten (MT, leeg = 0)

    Tweede meting (na)

    Diepgangen (m)

    Uit de hydrostatische tabellen

    Quarter mean: 11,301 m. Lees de tabellen hierop af.

    Tussen 0,95 en 1,10.

    Aftrekposten (MT, leeg = 0)

    Algemeen

    VoorbeeldDit is de uitkomst van de ingevulde voorbeeldwaarden.

    Lading33.329,946MT
    Verschil met B/L-70,054MT
    Verschil in procent-0,210 %
    Tussenwaarden
    StapVoorNa
    Tf (m)4,20011,000
    Tm (m)5,60011,300
    Ta (m)7,00011,600
    Schijnbare trim (m)2,8000,600
    Tfp (m)4,15110,990
    Tap (m)7,08111,617
    Ware trim (m)2,9300,628
    Quarter mean (m)5,60411,301
    1e trimcorrectie (MT)111,10517,972
    2e trimcorrectie (MT)31,0061,533
    D na trimcorrectie (MT)21.592,11146.819,505
    Dichtheidscorrectie (MT)-84,262-182,710
    D na dichtheid (MT)21.507,84946.636,795
    Aftrekposten (MT)9.305,0001.104,000
    Netto deplacement (MT)12.202,84945.532,795

    Pas een waarde aan om de uitkomst van je eigen berekening te mailen.

    Hoe we dit berekenen

    Wil je weten hoe we dit berekenen en hoe het in FOSS is verwerkt? Dan bespreken we dat graag.

    Bijbehorend sjabloon

    • Sjabloon in het Engels

      Draft survey-formulier

    Veelgestelde vragen

    Wat is een draft survey?

    Een draft survey bepaalt het gewicht van de lading door het deplacement van het schip voor en na het laden of lossen te vergelijken, op basis van de afgelezen diepgangen.

    Waar haal ik deplacement, TPC, LCF en MTC vandaan?

    Uit de hydrostatische tabellen of het trim- en stabiliteitsboek van het schip. Lees ze af op de quarter mean die de tool toont, en interpoleer waar nodig.

    Wat als de lading negatief uitkomt?

    Dan klopt er waarschijnlijk iets niet: controleer of je laden of lossen hebt gekozen zoals bedoeld en of de diepgangen voor en na niet zijn verwisseld.

    Wat rekent de draft-survey-tool niet mee?

    Niet meegerekend: de correctie voor merken die niet op midscheeps staan en de kielplaatcorrectie. Gebruik de tool als controle naast het rapport van de surveyor, niet als vervanging.

    Verder lezen

    Benieuwd wat er in je proces te halen valt?

    Begin met een QuickScan. Binnen twee werkdagen weet je waar de grootste winst zit.